سبک های مختلف طراحی داخلی

5 سبک متفاوت طراحی داخلی از گوشه و کنار دنیا که شما را شگفت زده خواهند کرد!

وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می آید، می توان ساعت ها درباره سبک های مختلف آن، در جای جای جهان صحبت کرد. کل جهان با فرهنگ های غنی و پر جنب و جوش احاطه شده است، از خیابان های شلوغ و سرزنده دهلی نو گرفته تا سواحل رنگارنگ مراکش، این امر نشان دهنده این است که معماری به هیچ عنوان مختص به یک نقطه خاص نیست و در تمام جهان جاری است. در این مطلب سعی کردیم تا سبک های مختلف و خاص طراحی داخلی از قاره های مختلف را جمع آوری کنیم و راه های پیاده سازی آنها را باهم مرور کنیم، پس با آرتج همراه باشید.

شکوه و جلال سبک مراکشی

سبک طراحی داخلی مراکش

تاریخ مراکش کشمکشی است بین مذهب و فرهنگ، ولی در همین کشمکش سبک جدیدی متولد شده است که سرشار از رنگ، هندسه، بافت و گرما است. از کاشی های نقاشی شده و فرش های رنگارنگ گرفته است تا مبلمان با شکوه و تزیینات پیچیده این سبک، همه این زیبایی های شلوغ و پرطرفدار، برای افرادی که به دنبال تعادل بین سنت و مدرنیته هستند، بسیار جذاب خواهد بود.

با توجه به محبوبیت این سبک، دیگر نیازی به سفر به شمال آفریقا نداریم و به سادگی عناصر این سبک در دسترس ما قرار می گیرد. با بررسی الگوهای موجود میتوان فهمید که گرمای رنگ ها، ارگانیک بودن مصالح و اصالت طرح ها، هر کدام نتیجه نهایی طرح را مورد پالایش قرار می دهد.

برای دستیابی به این سبک غنی، کافی است دور میز جلو مبل خود را کوسن (بالش) بگذارید و آن میز را تبدیل به میزغذاخوری کنید و لذت یک شام متفاوت همراه با خانواده را تجربه کنید.

تجدید حیات سبک اسپانیایی

سبک طراحی داخلی اسپانیا

سبک طراحی داخلی اسپانیا به لطف پیچیدگی ظاهری آن و تلفیق سبک کلاسیک مدیترانه ای، با رگه هایی از همسایه های آفریقایی خود، دگرگون شده است و تجدید حیات را تجربه کرده است. چه در ویلاهای لانزروته قدم بگذارید و چه در آپارتمانی در مرکز شهر بارسلون، سبک اسپانیایی به سرعت قابل تشخیص است، درست به همین دلیل است که این سبک منبع الهام بسیاری از طراحان معروف دنیا است.

نشانه های تشخیص این سبک در یک خانه عبارت هستند از رنگ های گرم، مثل زرد، قرمز و نارنجی، دیوارهای بافت دار، مثل آجر برجسته،  چوب های تیره، مثل چوب گردو و کفسازی بدون بندکشی و درز!

سبک شیک اسکاندیناوی

سبک طراحی داخلی اسکاندیناوی

باور محلی Hygge (عقیده سنتی مردم اسکاندیناوی به لذت بردن از مسائل ساده زندگی) خود به تنهایی یک روند طراحی محبوب بین مردم این کشورها به حساب می آید. سبک طراحی داخلی مدرن اسکاندیناوی، آسایش، عملکرد و طبیعت را به خانه ها دعوت می کند.

در این سبک از طراحی داخلی، دیوارها معمولا با رنگی خنثی پوشیده می شوند و برای مبلمان اتاق از رنگ های شاد، مثل زرد، آبی، صورتی استفاده می شود. همچنین اغلب در این سبک از کفپوش های چوبی بهره برده می شود. اگر می خواهید یک اتاق اسکاندیناوی واقعی داشته باشید، توصیه می شود از تاثیر گیاهان در این سبک قافل نشوید چرا که مردم اسکاندیناوی به آوردن طبیعت به خانه هایشان عشق می ورزند.

مینیمالیسم ژاپنی

سبک طراحی داخلی ژاپن

سادگی در قلب این سبک نهفته است. تمرکز بر رنگ ها و متریال های طبیعی منجر به ایجاد یک سبک آرامش زا و برخواسته از دل طبیعت می شود که در مقایسه با سبک هند و مراکش، سبک ژاپنی یک سبک بسیار کم جزییات و مینیمال بشمار می آید.

در خانه های ژاپنی معمولا شاهد استفاده از حجم عظیمی از بامبو و یا سایر چوب های جنگلی هستیم، این چوب ها اغلب در کفپوش ها، فریم های تختخواب، کابینت ها و سایر تزینات خانه به چشم می خورد.

برای رنگ سایر سطوحی که چوبی نیستند، معمولا از رنگ های دارای تن طبیعی مثل بژ و قهوه ای استفاده می شود. پنجره های بزرگ و نمادین نور را به داخل می کشاند و با اینکار در حقیقت، خارج که همان طبیعت است را  به داخل خانه دعوت می کنند. سایر ویژگی های این سبک که همگی با هم کار می کنند و محیطی آرامش بخش برای شما ایجاد می کنند عبارت اند از فرم های خاص سازه ای، کنج های تیز و کابینت های فوق العاده کاربردی.

طراوت و جنب و جوش هندی

سبک طراحی داخلی هند

از قرن نوزدهم به بعد تمام طراحی های سبک هند با الهام از همتای شرقی خود، به سمت مرکز گرایی پیشروی کرد. الگوهای زیبا و پیچیده، رنگ های غالب و سیال و پارچه های دستباف، طراحی داخلی هند را به یکی از زیباترین سبک ها در جهان تبدیل کرده است.

در یک اتاق غیر رسمی هندی بیشتر فضاها آزاد و مناسب استراحت و معاشرت خانوادگی است. رنگ های قرمز، نارنجی، آبی و زرد که در واقع جزیی از فرهنگ هند است، معمولا برای طراحی داخلی انتخاب می شوند. در این سبک هر رنگی که انتخاب می کنید باید درخشان و پررنگ باشد.

اگر شما بدنبال خلق رگه هایی از آسیا یا آفریقا در طراحی خود باشید یا به دنبال سبکی بی نظیر و یا حتی عجیب و غریب باشید می توانید مطمئن باشید که جهان طیفی گسترده و متنوع از ایده ها و سبک ها را در اختیارتان قرار می دهد. سبک طراحی یک کشور می تواند بازتابی از فرهنگ و تاریخ آن باشد، مثل خیابان های سرزنده اش، معماری تجدید حیات یافته اش و یا تمام جزییات سازنده آن. از مردم کم حرف ژاپن تا طبیعت دوستان اسکاندیناوی، همه و همه سبک های مختلفی را ارائه می کنند. امیدواریم مرور این 5 سبک پرکاربرد بین المللی برای شما جالب بوده باشد و در ادامه با نظرات خود سبک مورد علاقه خودتون را معرفی کنید تا در مطالب بعدی آرتج در مورد سبک های متفاوتی که شما علاقه دارید صحبت کنیم.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *