دکوراسیون اتاق خواب

4 رنگی که اتاق شما را بزرگتر نشان می‌دهند

در آپارتمان‌های نقلی امروزی همه ما مشکل کوچک بودن فضا را داریم، کاش می‌توانستیم دیوارها را به عقب ببریم تا کمی فضای منزلمان بزرگ‌ تر نشان داده‌ شود. اما نگران نباشید ما در این مطلب 4 رنگ را به شما معرفی می‌کنیم تا فضای اتاقتان را بزرگ‌تر نشان دهند و مقداری از این مشکل را حل کنند.

نقاشی کردن دیوارها یک راه سریع و مقرون به صرفه برای افزایش اثرگذاری و تغییرات به شمار می‌آید و تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید نکات و ترفندهای بزرگ تر نشان دادن فضاست.

انتخاب رنگ های روشن علاوه بر بزرگ تر نشان دادن اتاق از به ‎هم ریختگی فضا هم جلوگیری می‌کند. رنگ های روشن و براق، فضا را بزرگ‌ تر نشان می‌ دهند و در عین حال نور طبیعی را از طریق انعکاسی که دارند چند برابر می کنند.

وقتی از طیف رنگ‌ های روشن و براق استفاده می ‌کنید، برای درب‌ ها و قاب‌ ها از رنگ سفید کمک بگیرید تا به لحاظ بصری بسته بودن آن‌ ها به چشم نیاید و گستردگی فضا را به شما القا کند.

 

رنگ هایی که در ادامه به آن‌ ها اشاره می کنیم به طرز غیرقابل باوری اتاق شما را بزرگ تر نشان می‌دهند، پس با آرتج همراه باشید

 

 

bigger bathroom

خاکستری:

رنگ های طیف خاکستری گرم زمانی‌که به سمت رنگ بژ متمایل می‌شوند فضایی روشن و مدرن را برای شما ایجاد می‌کنند که نه تنها حس بزرگ‌ تر بودن فضا را به شما القا می‌کند بلکه از حالت قدیمی بودن رنگ خاکستری کم می‌ کند.

عکسی که برایتان انتخاب کردیم سرویس کوچکی را نشان می‌ دهد که کاشی‌ های آن تا سقف امتداد پیدا کرده و چشم را به سمت بالا می‌کشاند و فضا را بزرگ ‌تر جلوه می ‌دهد.

room color

فیروزه‌ای:

فیروزه‌ ای رنگی است به وسعت دریاها، رنگی که دیوارهای شما را به عقب می ‌راند و از چیرگی فضا جلوگیری می‌ کند.

این رنگ را با چوب‌ های روشن و بافت ‌های طبیعی، همراه سایه روشن‌ هایی از رنگ های شادتر یا متالیک، در کوسن یا روشنایی‌ ها به‌کار ببرید تا از جلوه بی‌ نظیر آن شگفت‌ زده شوید.

living room

صورتی روشن:

اضافه کردن رنگ صورتی به فضای شما گرما می ‌دهد. به شرطی که به اندازه کافی روشن باشد و در آن از سایه روشن‌ های گلبهی استفاده کنید. بهتر است به جای رنگ کردن کل اتاق، فقط عناصر اصلی مثل دیوارها را صورتی کنید و عناصری مثل قرنیزها را مانند تصویر زیر سفید باقی بگذارید.

bigger dining room

سیاه وسفید:

سیاه و سفید فضایی شیک را در تمام سبک ‌های معماری داخلی از مدرن گرفته تا کلاسیک به وجود می‌آورد. با اضافه کردن تزئینات سیاه یک فضای مدرن بسازید، همچنین به جای بستن در اتاق با تأکیدی طراحانه به آن بعد بدهید.

از مشکی مات برای فریم دور قاب ‌ها استفاده کنید و برای درخشندگی بیشتر از تزئینات شیشه ‌ای یا سرامیکی در کنار آن غافل نشوید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *