تختخواب چند منظوره

4 ایده خلاقانه برای استفاده بیشتر از فضای اتاق های کوچک

یکی از مهمترین دغدغه ها در دکوراسیون تلاش برای جا دادن تختخواب در اتاق های کوچک است. تختخواب بزرگ تر یعنی فضای کمتر، این یعنی تنها فضای باقی مانده برای دکور، اطراف تختخواب است. تختخواب های موجود در بازار با تعبیه باکس های غیرقابل استفاده در بالا و پایین تختخواب، فضای بیشتری اشغال می کنند. این باکس ها صرفا تزئینی بوده و کاربرد چندانی ندارند و تنها فضای شما را خواهند گرفت.

اگر شما اتاق خواب کوچکی دارید و یا می خواهید از فضای بیشتری در اتاقتان استفاده کنید برای شما ایده های جالبی داریم، پس با آرتج همراه باشید.

  • تخت‌های ترکیبی

شما با استفاده از این نوع تختخواب ها فضای کمتری را مصرف خواهید کرد. تصویر زیر یک نمونه جالب از این ایده است که یک تخت با دو تشک تعبیه شده است که دومی به صورت کشویی باز و بسته می شود. همچنین بالای تخت یک محفظه به صورت کمد طراحی شده است، زمانی که درب آن را باز می کنید، می توانید به عنوان میز لپ تاپ از آن استفاده کنید.

تختخواب و میز تحریر

 

  • ایده کمد بسیار بزرگ زیر تخت

همانطور که می دانید هنگام استفاده از تختخواب فضای زیادی در قسمت بالا و زیر تخت بلااستفاده می ماند، ولی اگر تختخواب شما مقداری از زمین فاصله بگیرد، می توانید زیر آن یک کمد بسیار بزرگ داشته باشید. زمانی که تختخواب از سطح زمین فاصله می گیرد به شما احساس خفگی دست خواهد داد ولی در این مدل خاص که اتاق سقف بلند دارد این مشکل برطرف شده است.

تختخواب در نیم طبقه

  • اتاق مهمان

اگر فضای خانه شما اجازه اضافه کردن اتاق مهمان را نمی دهد این مطلب می تواند برای شما جالب باشد. در این طرح همانطور که در تصویر مشخص است تختخواب در گوشه‌ای از اتاق نشینمن قرار می گیرد و دیگر نیازی به اتاق اضافه نیست. شما می توانید در گوشه‌ای از نشینمن خود، یک فضای خواب کوچک برای مهمان ایجاد کنید. مسئله مهم حریم خصوصی است که با یک پرده به سادگی این حریم را می توان ایجاد کرد و در عین حال حس شلختگی به فضا نمی دهد. اگر با این طرح موافق بودید، پیشنهاد ما این است که این فضا را در کنار پنجره ایجاد کنید تا احساس خفگی به کسی که از تختخواب استفاده می کند، دست ندهد.

تختخواب در فضای کوچک

  • یک اتاق با سه تخت

تختخواب های چند طبقه معمولا فضای خوبی به اتاق شما می دهند، اما نمونه ای که برای شما در تصویر آورده شده است نوع خاصی از طراحی است که تختخواب سوم را چارچوب تخت جدا شده و به بالای دیوار منتقل شده است برای تامین امنیت تختخواب سوم می توان از یک حفاظ زیبا و در عین حال ساده استفاده کرد که از افتادن فرد جلوگیری کند. و باز هم پیشنهاد می شود که این تختخواب را در کنار پنجره تعبیه کنید تا فضا برای استراحت دلگیر نباشد. دسترسی به تختخواب سوم توسط یک نردبان تامین خواهد شد که مفرح بودن و کاربردی بودن طرح را به صورت همزمان در نظر گرفته است. بهتر است به این نکته اشاره کنیم، فضایی که برای تختخواب سوم در نظر گرفته شده است، در حالت عادی یا به عنوان کمد استفاده می شود یا اصلا استفاده نمی شود.

تختخواب سه طبقه

  • تختخواب چند منظوره

نمونه ای دیگر از تختخواب هایی که بالاتر از سطح زمین قرار می گیرند، مانند تصویر زیر است که پایین این تخت تعداد زیادی کمد و همچنین میز تحریر تعبیه شده است. این نمونه گزینه مناسبی برای اتاق های کوچک است. تصور کنید اگر در این اتاق از تختخواب های مرسوم استفاده می شد، چه فضا های مفیدی را از دست می دادیم، پس انتخاب این نوع تختخواب، انتخابی هوشمندانه برای فضاهای کوچک امروزی محسوب می شود.

تختخواب چند منظوره

  • فضای بازی زیر تختخواب

اگر به تختخواب هایی که از زمین فاصله دارد علاقمند شدید، می خواهیم شما را با یه طرح جذاب دیگر آشنا کنیم. ایده های دیگری برای زیر تخت وجود دارد مثل اینکه می توانید یک فضای باز و مفرح برای بازی کودک خود که مطمئنا از آن لذت خواهند برد، طراحی کنید یا می توانید یک فضای آرامش بخش برای مطالعه فرزندتان بسازید، ایده های جذاب دیگری هم وجود دارد به عنوان مثال این فضا را با یک پرده یا پارتیشن به یک فضای شخصی و خصوصی برای فرزندتان تبدیل کنید.

تختخواب و اتاق کودک

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *