اتاق کلاسیک

چگونه با کمترین هزینه خانه ای لوکس و کلاسیک داشته باشیم

طراحی داخلی کلاسیک در واقع آمیخته ای از طراحی های یونان و روم باستان است. طراحی داخلی کلاسیک نیز مانند سایر سبک ها اصول و قوانین خاص خود را دارد.

شالوده این سبک بر هارمونی، تعادل و نظم استوار است.

پس اگر شما علاقه مند به این سبک هستید، با کارشناسان ما در آرتج همراه باشید تا تعدادی از اصول را با هم بررسی کنیم.

ایده های طراحی داخلی کلاسیک

نظم، تقارن و تعادل

کلید طلایی این سبک نظم، تقارن و تعادل است. فرض کنید یک آینه در اتاق دارید، سعی کنید آن را به گونه ای مکان یابی کنید که با سایر وسایل در تعادل قرار بگیرد. رعایت اصول این سبک در تمام خانه از نکات اساسی است. به این معنی که شما نمی توانید خانه ای کلاسیک داشته باشید، اگر تمام اتاق ها و فضای خانه شما با این سبک آراسته نشده باشد. با رعایت این اصول خانه شما تداعی گر نظم و تقارن نیز خواهد بود.

ایده های طراحی داخلی کلاسیک

نقطه کانونی

یک آینه بزرگ، یک مجسمه چوبی و یا یک میز زیبای چوبی می تواند به خوبی به عنوان نقطه کانونی شما، جلب توجه کند. وقتی می خواهید نقطه کانونی خانه خود را انتخاب کنید، توجه کنید که آنرا مطابق با سایر مبلمان انتخاب کنید. برای مثال یک شومینه با سنگ های تراش خورده می تواند با یک آیینه تزیین شده در بالای آن همراه شود و یک جلوه کلاسیک به خانه بدهد.

نشینمن کلاسیک

مصالح و رنگ های طبیعی

طیف رنگ مورد استفاده در سبک کلاسیک معمولا از طبیعت الهام گرفته می شوند. رنگ های زرد، آبی، سبز و قهوه ای، در برخی موارد رنگ های ملایم تر مثل آجری، خاکستری و صورتی نیز بسیار پرکاربرد می شوند. در ارتباط با انتخاب رنگ روشن زمینه، برای داشتن جلوه کلاسیک ناب بهتر است از رنگ کرم استفاده کنید، اما اگر می خواهید حالت معاصرتری داشته باشید، استخوانی بهترین گزینه خواهد بود.

طراحی داخلی کلاسیک

پرده های زیبا

سبک کلاسیک خود بیانگر ظرافت است. وقتی در حال انتخاب پرده مناسب سبک کلاسیک هستید، در نظر داشته باشید که پرده نباید بیشتر از سایر وسایل جلب نظر کند. در این سبک معمولا از پرده هایی از جنس مخمل و کتان استفاده می شود. شما می توانید طرح کلاسیکتان را با کفپوش هایی از جنس چوب و سنگ تکمیل کنید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *